SHIB ve Bu 4 Altcoin’de Balina Odağı: Yüzde 651 Yükseliş Var!

Ünlü meme coinler Shiba Inu (SHIB) ve Dogecoin (DOGE) için kritik gelişmeler dikkat çekti. Ayrıca AAVE ve Ethereum’da da bazı balina hareketleri vardı. İşte detaylar…

DOGE’da son balina hareketleri arttı

Dogecoin (DOGE/USD), son balina faaliyetleri ve günlük aktif adreslerdeki artışın yaklaşmakta olan önemli bir hamleye işaret etmesi nedeniyle kripto para piyasasında dikkatleri üzerine çekiyor. 16 Ocak 2024’te 79,8 milyon dolar değerindeki etkileyici 990 milyon Dogecoin’in transferi, kripto topluluğu içinde spekülasyonlara ve çeşitli tepkilere yol açtı. Whale Alert verileri, bilinmeyen bir cüzdandan başka bir adrese önemli miktarda 990 milyon Dogecoin transferini ortaya koyuyor. Alıcı adres, her biri 90 milyon Dogecoin tutarında 11 ayrı işlemde Dogecoin’i aldı.

Bu dikkate değer işlem, günlük aktif Dogecoin adreslerinde önemli bir artışın yaşandığı ve 19 Aralık’ta 250.289 ile zirveye ulaştığı bir dönemde gerçekleşti. Bu artış normal aktivitede beş kat artışı temsil ediyor ve Dogecoin topluluğu içinde artan ilgi ve katılımı yansıtıyor. Dogecoin son 24 saatte %1,4’lük mütevazı bir artış ve son yedi günde %4,2’lik bir artış yaşarken önemli bir hareket potansiyeli tartışma konusu olmaya devam ediyor. Özellikle Dogecoin, Kaiko akıllı verilerinden elde edilen bir araştırma raporuna göre likiditede dördüncü sırayı alarak kendisini diğer önde gelen kripto para birimlerinin önünde konumlandırdı.

SHIB balina aktivitesi yüzde 651 yükseldi

Şaşırtıcı bir şekilde, Shiba Inu (SHIB) topluluğu balina faaliyetlerinde benzeri görülmemiş bir artışa tanık oluyor. SHIB’i içeren balina işlemlerinde 56,45 milyon dolarlık şaşırtıcı bir artış yaşandı; bu, son 24 saat içinde %651’lik dikkat çekici bir artışa işaret ediyor. Balina hareketindeki bu artış, yalnızca 18 işlemde, her biri 100.000 doları aşan toplam 5,9 trilyon SHIB tokeninin şaşırtıcı bir şekilde değiş tokuş edilmesiyle sonuçlandı.

İşlemlerin sayısı nispeten küçük görünse de, söz konusu hacim olağanüstüden başka bir şey değil. SHIB fiyatı, hem meraklıların hem de yatırımcıların dikkatini çeken 0,00001 dolarlık kritik eşiğin yakınında gezinmeye devam ediyor. Shiba Inu token fiyatından sıfırın silinmesi, haftalardır toplulukta merkezi bir konu oldu.

AAVE ve ETH’de de balina hamleleri gündem oldu

Aave kurucusu Stani Kulechov, ortalama 102,5 dolar fiyatla 563,96 bin USDC karşılığında 5,5 bin AAVE sattı. Bu tokenler 24 gün önce gnosissafeproxy’den ortalama 97,04 dolar fiyattan alınmıştı. Abraxas Capital Management (Heka Funds) Binance’ten 1,5 bin ETH (3,87 milyon dolar) kazandı. Toplamda, 3 gün içinde merkez borsalardan 10 işlemle 17,22 bin ETH (44,45 milyon dolar değerinde) para çekildiler.

The Data Nerd’in gözlemine göre 17 Ocak’ta bir balina, DeFi toplama platformu Instadapp aracılığıyla 1 saat önce 10.247 ETH (yaklaşık 26,53 milyon ABD doları değerinde) borç verdi ve bunu Mantle’a taahhüt etti. Bu adres aynı zamanda EigenLayer için 3.000 stETH ve 2.990 rETH taahhüdünde bulundu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir