Kayseri’de zehir üretenler hakim karşısında: 12 şahsa 30’ar yıl hapis istemi

6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuksuz sanık M.Ö, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Sanık avukatları salonda hazır bulunurken, diğer sanıklar gelmedi.Sanık M.Ö. savunmasında suçlamaları reddederek, beraatini talep etti.

Mahkeme başkanı, sanıklardan İ.K’nin akıl sağlığı raporu ile sıvı maddelere ilişkin emniyetten beklenen raporun henüz gelmediğini belirtti. Sanık avukatlarının taleplerini dinleyen mahkeme heyeti, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

OLAY

Kayseri’de polis ekipleri, kimyasal maddelerden sentetik uyuşturucu üretip piyasaya sürenlere yönelik 15 Mart 2021’de kent merkezi ve Bünyan ilçesinde 2 depoya eş zamanlı operasyon düzenlemiş, depolarda sentetik uyuşturucu imalatında kullanılan yaklaşık 2 ton kimyasal madde ile çok sayıda laboratuvar malzemesi ve 2 terazi ele geçirilmişti.

Soruşturma kapsamında E.T, M.Ö, D.E, İ.K, İ.E, K.S, M.G, M.E, R.Ç, R.D. ve S.A. gözaltına alınmış, ulaşılamayan yabancı uyruklu H.A. hakkında ise yakalama kararı çıkarılmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir