Getir, Avrupa’da 3 pazardan daha çekiliyor

Türkiye’den çıkarak birçok ülkeye açılan Getir, geçtiğimiz haftalarda Fransa’dan çıkmayı planladığını açıklamıştı. Konuya ilişkin AFP’ye açıklamalarda bulunan Getir sözcüsü: “Yerel makamların dayattığı kompleks yasal ortam ve düzenlemeler şirketin başarısını oldukça zorlaştırdı” demişti.

Fransa pazarından tamamen çıkmayı planladığını söylerken iflas başvurusunda da bulunan Getir geçtiğimiz hafta ise Fransa macerasına son noktayı koymuştu.

BBC’de yer alan haberde İspanya’nın en büyük işçi sendikası CCOO’nun açıklamalarıyla da Getir’in İspanya’daki faaliyetlerine son vereceğini ve bin 560 çalışanının tamamını işten çıkaracağı öğrenildi.

Reuters’dayer alan habere CCOO “Getir’in İspanya’da nasıl büyüyeceği veya nasıl bir pazar stratejisine sahip olacağı konusunda hiçbir fikri olmayan, felaket iş yönetimini kınıyoruz” derken açıklamalarına “Bundan en büyük zararı işçiler görecek” ifadelerini de eklemişti.

Şimdi ise tüm bunların üstüne Getir’in kesin olarak İtalya, İspanya ve Portekiz’den çekileceği duyuruldu. Yapılan açıklamalara göre Getir bundan sonra sadece İngiltere, ABD, Almanya, Hollanda ve Türkiye‘de faaliyet göstermeye devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir