Fatih Altaylı, Filistin ve İsrail Arasındaki Savaşın Dilan Polat’ı Unutturduğunu Söyleyerek Tepki Gösterdi

İsrail, Hamas’ın 7 Ekim günü başlattığı askeri operasyonlara insanlık dışı şekilde karşılık vermeyi sürdürüyor. Gazeteci Fatih Altaylı, tüm dünyanın gündeminde yer alan kanlı savaşın ülkemizdeki önemli konuları unutturduğunu ifade etti. Altaylı, Dilan Polat dosyasının bu süreç içerisinde ‘perdelendiğini’ belirterek tepki gösterdi.

Kaynak: https://fatihaltayli.com.tr/kose-yazi…

7 Ekim Cumartesi günü Hamas’ın başlattığı operasyonlara misilleme yapan İsrail, Gazze’yi adeta abluka altına aldı.

Bombardımanların bir an olsun kesilmediği Gazze’deki hastaneye yapılan saldırı ise yürekleri dağladı. Sivillerin bulunduğu Baptist Hastanesi’ni hedef alan İsrail yüzlerce kadın ve çocuğun ölümüne neden oldu.

Dünyada tepkilerin çığ gibi büyüdüğü savaşta tansiyon bir an olsun düşmüyor. Olay yerinden aktarılan her haber ve her kare ile gözyaşlarımız sele dönüşüyor.

Gazeteci Fatih Altaylı bugünkü “Yahudi lobisi kapılara çarpı atıyor” başlıklı köşe yazısında, daha önce de olduğu gibi eşiyle birlikte adı kara para aklama iddialarıyla anılan Dilan Polat’a değindi.

Altaylı, “Bir yas daha lazım” başlıklı metninde “Hamas’ın başlatıp, İsrail’in insafsızca karşılık verdiği savaş, bize memlekette olan biteni unutturmaya başladı” diyerek sitem etti.

“Mesela Dilan Polat dosyasını unutuyoruz. İsrail ile Hamas arasındaki post truth medya savaşını ve gerçeklerin perdelenmesini gündeme getiriyoruz ama gerçeklere, bilgiye, doğruya kendi ülkemizde yapılan perdelemeyi yazmıyoruz.”

Altaylı, Polat çifti hakkında verilen kararların kamuoyu tarafından öğrenilmesinin engellendiğini savunarak şu ifadeleri kullandı:

‘Toplumun büyük ölçüde ilgisini çeken ve içinde dört başı mamur bir rezaleti barındıran Dilan Polat davası ile ilgili gerçekleri öğrenmemiz bir mahkeme kararı ile engelleniyor.

Bir çete olarak kara para aklandığı kamunun ilgili kurumları tarafından raporlaştırılan ve belki de ortaya herkes açısından bir ibretlik öykü ve büyük bir çeteyi ortaya çıkaracak olan dava bizzat savcılığın talebi ile “gizlilik perdesi” ile karartılıyor.’

Yaşananların perde arkasındakilerin sır olarak kalması için uğraşıldığını öne süren Altaylı, “Belli ki, bu dosyaya konu olması muhtemel birileri daha şimdiden korumaya alınıyor, Polat’ların arkasındaki isimler saklanmaya ve belki de dava ortadan kaldırılmaya çalışılıyor” ifadelerini kullandı.

“Adaletin geldiği noktada bu kadar büyük miktarda paraların konuşulduğu bir dava ile ilgili halkın kafasında soru işaretleri oluşturuluyor ve adalete olan güven bir kez daha kökünden sarsılıyor.”

‘Gazze için ilan ettiğimiz 3 günlük yas sona erince bir yas da Türk adaleti için ilan edelim.

Ama böylesine bir katliama üç gün yetmez.

En az 1 ay olmalı.’

Fatih Altaylı’nın kaleme aldığı köşe yazısının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Siz Fatih Altaylı’nın yazdıkları hakkında neler düşünüyorsunuz?

Yorumlara bekliyoruz…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir