Erdoğan’ın çekmecesindeki dosyayı açıklıyoruz… Kimler çizik yedi… Tevfik Göksu’ya güzel haber

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan; AKP’nin İstanbul’daki adayını Murat Kurum olarak açıkladı. Bu açıklamanın ardından gözler hem Ankara adayına hem de ilçe adaylara çevrildi. AKP 18 Ocak’ta Ankara’da ATO Kongre Merkezi’nde düzenleyeceği aday tanıtım toplantısının ardından İstanbul’un ilçe adaylarını da açıklayacak. Erdoğan; Ankara, İstanbul, İzmir ve Eskişehir bibi büyükşehirlerin ilçe adaylarını duyuracak.

Odatv, Erdoğan’ın çekmecesindeki dosyayı açıklıyor.

Edindiğimiz kulis bilgilere göre Erdoğan, İstanbul’da kapsamlı bir değişikliğe gitmeyi düşünmüyor.

Üç dönem kuralının dikkate alınmayacağı bu süreçte Erdoğan’ın sadece Bayrampaşa ve Arnavutköye Belediye Başkanları ile yolları ayıracağı ve yeni isimleri aday yapacağı öğrenildi.

Bayrampaşa’nın mevcut belediye başkanı Atila Aydıner, Arnavutköy Belediye Başkanı ise Ahmet Haşim Baltacı.

Edinilen bilgilere göre Bayrampaşa belediye başkanı Aydıner ile yaşı nedeniyle Arnavutköy Belediye Başkanı Baltacı ile de istenileni veremediği gerekçesiyle yollar ayrılacak.

TEVFİK GÖKSU’YA GÜZEL HABER

İstanbul’da adaylık için ismi geçen ancak Erdoğan tarafından tercih edilmeyen Tevfik Göksu, Esenler Belediye Başkanlığı’na devam edecek.

AKP Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Ziya Yılmaz, yerel seçimlerde, genel seçimlerde de olduğu gibi 3 dönem kuralı uygulanacağını söylemişti.

Ancak bu kuralın da uygulanmayacağı öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir