Dilan Polat ve eşini cezaevine götüren 5 cümle

Kara para aklama, yasa dışı bahis, belgede sahtecilik, suç işlemek maksadıyla örgüt kurmak ve vergi kanuna muhalefet suçlarından başlatılan soruşturmada tutuklanan Engin Polat ve Dilan Polat çiftiyle ilgili detaylar merak konusu olmaya devam ediyor.

Sosyal medya fenomeni Dilan Polat ile Engin Polat’ı cezaevine gönderen o sürecin nasıl başladığına dair yeni detaylar ortaya çıktı.

“SİZİ GEBERTECEĞİM”

Dilan Polat ile Engin Polat dosyasındaki dikkat çeken detayları 2. Sayfa programına katılan gazeteci Emrullah Erdinç açıkladı.

Emrullah Erdinç’in açıklamaları şöyle:

“Her şey 2 Haziran’da, Polat’ların evindeki bir doğum günü partisiyle başladı. Polatlar, yan komşularıyla otopark kavgasına giriyorlar. Komşunun ifadesine göre; Engin Polat evlerine girip ‘Sizi geberteceğim’ diye tehdit ediyor. Dilan Polat da bağırıp çağırıyor.”

DİLAN POLAT’TAN SAVCIYA: “MÜSAİT OLUNCA GELECEĞİZ”

Savcılık ifadelerinin alınmasını istiyor. İfadeye gitmeyen Dilan Polat savcıyı telefonla arayıp ‘Bizim biraz işimiz var. Müsait olduğumuzda ifade vermeye geleceğiz Savcı Bey’ diyor.

“SEN NASIL BENİ ARAYABİLİRSİN”

Soruşturmayı yürüten savcı, Dilan Polat’ın kendisini aramasına tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

“Sen nasıl beni arayabilirsin? Sen kimsin, işim yüzünden gelemiyorum, dersin. Devlet seni ifade vermeye çağırıyor. Acilen ifade vermeye geliyorsunuz, yoksa polis zoruyla gelirsiniz.”

“750 BİN TL HARCIYORUM” SÖZLERİ

Soruşturmayı yürüten savcı, darp olayını araştırırken, Dilan Polat’ın katıldığı bir televizyon programında “Günde 750 bin TL harcıyorum” beyanını tespit etti, başka bir soruşturma dosyası hazırladı ve İstanbul Anadolu Adliyesi’ndeki Aklama Bürosuna gönderdi.

DÜĞMEYE BASILDI

Hazırlanan dosya, bir tanığın, söz konusu şahıslardan Engin Polat’ın kara para akladığını iddia ettiği dosya ile birleştirildi ve MASAK bu aşamada devreye girdi. Yaşanan olayların ardından Polat operasyonu için düğmeye basıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir