MHP’de adaylık başvurusu bitti

BEYZA COŞKUN Ankara – Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ilk başvuran isim olduğu MHP’de, Meclis Başkanvekili Celal Adan, Genel Başkan Başdanışmanı Eyyüp Yıldız, Genel Başkan Yardımcıları Feti Yıldız, Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Filiz Kılıç; Genel Sekreter İsmet Büyükataman, Genel Sekreter Yardımcısı Tamer Osmanağaoğlu, Grup Başkanvekili Levent Bülbül, MYK üyeleri Bahattin Şengül, Mehmet Taytak; milletvekilleri Arzu Erdem, Olcay Kılavuz, Sermet Atay, İbrahim Ethem Sedef, Hidayet Vahapoğlu da ilk başvuran isimler arasında yer aldı. MHP’li Amasya Belediye Başkanı Mehmet Sarı ve Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın da partilerinden aday adayı olmak için görevlerinden istifa etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız, “İstenilen belgelerde herhangi bir eksiği bulunmayan ve başvuru kaydı kabul edilen aday adayı sayısı 1890 kişidir” bilgisini paylaştı.

Adaylık başvurusu yapan adayların incelenmesi için, Bahçeli’nin talimatıyla, Milletvekili Aday Değerlendirme ve Tespit Komisyonu kurulmuştu. Komisyonun incelediği isimler Bahçeli’ye sunulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir