Fazıl Say ve Selçuk Bayrak’ın Twitter’da Yaşadığı ‘Uzay’ Polemiği Gündem Oldu!

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ve Fazıl Say’ın Twitter’da yaşadığı uzay polemiği gündem oldu. Selçuk Bayraktar’a ait olduğunu iddia ettiği bir ifade üzerinden yorum yapan Fazıl Say’a Bayraktar yanıt verdi.

Baykar Yönetim Kurulu Başkanı ve Teknoloji Lideri Selçuk Bayraktar, Fazıl Say’ın yaptığı ‘Ay’a sert iniş’ paylaşımına tepki gösterdi.

Fazıl Say, yaptığı paylaşımda “Bayraktar’ın konuşmasını ben dün dinledim. Hayli iddialı uzay konusunda. ‘Ay’a sert iniş yapacağız’ diyor. Ama ben diyim, bu ahaliyi sadece bu kadarı kesmez. Dahası lazım. ‘Mars’a tekme tokat iniş’ falan demeli’ demişti.

Say’ın yaptığı paylaşım şu şekilde:

Ardından Say, “Bir de şunu sorun kendinize, yarım asır önce ABD aya ayak bastı. E? Biz niye gidiyoruz ki aya? Ne için bunlar? Neyi keşfediyoruz?” sorusunu sordu.

Bu paylaşımlara da Selçuk Bayraktar Twitter hesabından yanıt verdi.

“Aya sert iniş” projesini ben değil, Türkiye’nin en iyi roketbilimcilerinden Doç. Arif Karabeyoğlu anlattı.” diyen Bayraktar, “Size tavsiyem, bilim insanlarına saygı duymanız. İdrak edemediğiniz bilimsel konularda dayanaksız atıp tutmak yerine öğrenmeye çalışmanız. Zira, bilim de sanat gibidir, partizan tutumunuzu kaldırmaz.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir